01slaider1.jpg01slaider3un.jpg7slaider8.jpg8slaider9.jpg9slaider11.jpg

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku, Igrzyska Województwa Podlaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

DSC02650 1Dnia 11 października 2017 roku na trasach biegowych lasu Pietrasze w Białymstoku odbyły się IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ MIASTA BIAŁEGOSTOKU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH 10 x 1000 m. W zawodach uczestniczyło 15 zespołów chłopców. Rywalizowano w trudnych warunkach atmosferycznych, podczas opadów deszczu. Do finału wojewódzkiego awansowało 5 najlepszych zespołów, a wśród nich zwycięzcy - Szkoła Podstawowa nr 5 w Białymstoku. Wielkie brawa za ogromny wysiłek i charakter jaki pokazali chłopcy podczas tych zawodów.

Nasza sztafeta wystąpiła w składzie: Oniskiewicz Daniel, Frankowski Michał. Harasimczuk Damian. Pawluczuk Bartosz, Szuchnicki Mateusz, Sadowski Filip, Leszczyński Martin. Szorc Norbert, Rainko Mateusz, Zahorowski Zbigniew.

DSC02634 121 października najlepsze sztafety wyłonione w finałach powiatowych udały się do pięknej Przewięzi (koło Augustowa) by tam rozegrać Finał Województwa Podlaskiego w sztafetowych biegach przełajowych. Bardzo ciężka i wymagająca trasa biegu oraz wspaniały krajobraz zapowiadały duże emocje. Tak też było. Od startu ten bieg nie najlepiej układał się dla naszej drużyny. Wysoki poziom wszystkich zespołów zmuszał wszystkich do walki na 110%. Z każdą kolejną zmianą byliśmy coraz wyżej w zestawieniu. Na 7 zmianie plasowaliśmy się tuż za podium i marzenia o medalu były bardzo uzasadnione. Niestety zdarzył się ogromny pech. Jeden z naszych zawodników podczas ambitnego pościgu za czołowymi sztafetami dał z siebie "za dużo" i jego organizm odmówił posłuszeństwa. Skórcz płuc, ogólne osłabienie nie pozwoliły mu na dalszą walkę - musiała zostać udzielona pomoc. Po kilku minutach zawodnik wstał i doszedł do mety, aby zespół mógł dokończyć wyścig. Trzeba pochwalić to zachowanie bo drużyna z honorem zakończyła udział w Finale. Mimo odległego miejsca należą się brawa zespołowi z SP 5 za wysiłek i ambicje podczas tych zawodów. To jest sport i czasami takie sytuacje się zdarzają. Ważne żeby wyciągnąć wnioski i być silniejszym, mądrzejszym w przyszłości.

Skład SP5: Oniskiewicz Daniel, Frankowski Michał, Harasimczuk Damian, Szuchnicki Mateusz, Szorc Norbert, Lemański Jakub, Rainko Mateusz, Gromek Konrad, Sadowski Filip, Filimoniuk Paweł.