obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Łączy nas Białystok -spotkanie w ramach projektu "Rodzina jest najważniejsza"

Kolejne już spotkanie w ramach projektu ,,Rodzina jest najważniejsza'' odbyło się w maju. Nasze rodzinki czekała niesamowita atrakcja : przejażdżka starym autobusem po Białymstoku, popularnie nazywanym ogórkiem. Za kierownicą wesoły Jurek-Ogórek pod wąsem, a za oknem ciekawe miejsca Białegostoku. Wycieczka tym pojazdem była okazją do poznania historii i najważniejszych miejsc miasta w nietypowej formie.

Miejscem docelowym wycieczki był Park Lubomirskich zwany też Parkiem Dojlidy. Tam czekały na nas kolejne atrakcje. Przewodniczka przeprowadziła quiz. Dzieci za poprawne odpowiedzi dostały nagrody. Pytania dotyczyły stylów architektonicznych Białegostoku, zabytków.

Po powrocie do szkoły każda rodzina wykonała pracę plastyczną, promująca zabytki Białegostoku, oraz tego co najbardziej zapamiętali z wycieczki. Prace były o tyle ciekawe iż zostały wykonane niezwykłą techniką : kalkografu.

Dzisiejsze spotkanie wywołało refleksję, iż trzeba cieszyć się z tego, że mieszkamy i pracujemy w tak pięknej okolicy, ale też należy walczyć, by to piękno utrzymać.